Ръководството на пловдивския Ботев осъди поведението на част от привържениците след

...

Ръводството на Ботев призова феновете да спрат с агресията

Ръководството на пловдивския Ботев осъди поведението на част от последователите след последния мач на " канарчетата ".

В петък Ботев загуби домакинския си дуел против столичния Локомотим с 0:2 и остана без победа след завръщането на ст. " Христо Ботев ".

След последния съдийски сигнал група почитатели потърсиха сметка на футболистите и съблякоха част от играчите им като форма на митинг.

Ръководството на Ботев признава, че резултатите са незадоволителни, само че счита за неприемлива проявата на експанзия.

" Ръководството на ПФК Ботев Пловдив изрича своята признателност към хилядите " жълто-черни " почитатели, които не стопират да поддържат тима.

Вашата поддръжка е доста по-осезаема и мощна в нашия дом - стадион " Христо Ботев ". Във всички сложни времена Вие, почитателите, постоянно сте били компактно зад тима.
 Ботев (Пд) с информация за организацията за финала при ветераните сред
Ботев (Пд) с информация за организацията за финала при ветераните сред " канарчетата " и Витоша

Двубоят е от 13:00 часа

Разбираме вашето неодобрение от слабите резултати на тима. Въпреки представянето на терена и загубите, вие не спирате да подкрепяте отбора през всичките 90 минути.

Няма по какъв начин да толерираме случилото се след последния съдийски сигнал на мача с Локомотив София.

Агресията към нашите футболисти и щаб, както и обидните викания, са неприемливи и не прилягат на европейски клуб като Ботев.

Призоваваме " жълто-черните " почитатели да не престават да поддържат буйно тима от трибуните, макар незадоволителното класиране и слаби резултати.

Само клуб и почитатели, дружно, можем да върнем Ботев на мястото, което заслужава - при водещите тимове и в борбата за титли и купи.